O spoločnosti

Firma Metalcon, s.r.o. vznikla v roku 2004 a našou snahou je poskytnúť zákazníkom komplexné služby v troch základných oblastich :

 • dodávky prídavných zariadení a náhradných dielov na stavebné a zemné stroje
 • dodávky radarov a rádiolokačných zariadení na riečne plavidlá
 • výhradné obchodné zastúpenie firmy HUBAUER heavy weight logistics - výrobcu univerzálnych zariadení BOXmover.eu na nakládku a transport kontajnerov pre Slovenskú a Českú republiku
 1. V oblasti príslušenstva na stavebné stroje sa zameriavame na dodávky a opravy podkopových lopát, nakladačových lyžíc, svahovacích, profilových i čelných /horových/ lopát, rýchloupínačov, drapákov a iných zariadení podľa požiadaviek zákazníka.
  Časť našich dodávok vyrábame v kooperácii podľa vlastnej dokumentácie, resp. spolupracujeme so známym výrobcom BEM.
 2. Naša firma tiež ponúka zubové systémy /Cat, Esco, MV, Esti, Feurst, MTG, Combi parts, Hensley/, oteruvzdorné brity, kladivá a oškrty výrobcu ITALPUNTE ako aj gumenné pásy na mini- a kompaktné rýpadlá.
 3. V oblasti búracích prác, drvenia stavebného odpadu a recyklácie spolupracujeme so špičkovými firmami a dodávame hydraulické kladivá a hydraulické kliešte, drviace lopaty, triediace lopaty a minidrviče.
 4. V rámci opráv zabezpečujeme opravy hydraulických valcov a dodávky náhradných dielov . V portfóliu stavebných a zemných strojov máme všetky svetové značky ako CAT, VOLVO, KOMATSU, JCB, CASE, NEW HOLLAND, TEREX, LIEBHERR, i ďalšie.
  Pôsobenie v tejto oblasti nás prirodzene priviedlo k rozšíreniu aktivít do oblasti mechanizácie stavebných a komunálnych prác, preto ponúkame v spolupráci s talianskou firmou Metal Meccanica Moderna miešacie lopaty na betón i zametacie zariadenia, pripojiteľné k šmykom riadeným nakladačom, nakladačom a traktorbagrom.
  Firma je výhradným zástupcom výrobcu drviacich, triediacich lopát a minidrvičov firmy CM na na slovenskom a českom trhu.
 5. V oblasti dodávok radarov a rádiolokačných zariadení využíva firma skúsenosti pracovníkov z prevádzky plavidiel na Dunaji. Poskytujeme servisné služby pre riečne radary Tcherno More, Sperry Marine i Radio Holland a v našej ponuke sú kompletné dodávky radarov, rádiolokačných zariadení a náhradných dielov.
  Veľkým úspechom firmy bolo vybudovanie radarového systému sledovania plavby lodí na vodnom diele Gabčíkovo,
  ktoré pokrýva oblasť od zdrže Hrušov, celý prívodný a odpadový kanál až takmer po sútok s pôvodoným korytom Dunaja.
 6. V decembri 2010 sme našu činnosť rozšírili o spoluprácu s rakúskym výrobcom univerzálnych zariadení BOXmover.eu na transport, nakládku a vykládku ISO kontajnerov firmou HUBAUER heavy weight logistics GmbH a prevzali výhradné obchodné zastúpenie pre Slovenskú a Českú republiku.